АМЕРИКАНСЬКИЙ БУЛЛІ * СТАНДАРТ ПОРОДИ

 

АМЕРИКАНСЬКИЙ БУЛЛІ

породи, визнаної на національному рівні в Україні,
зі змінами, затвердженими Президією Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна Спілка України» 23.07.2020 року
(останні зміни та доповнення виділені жирним курсивом)

АМЕРИКАНСЬКИЙ БУЛЛІ

Група собак-компаньйонів.
Цей стандарт є рекомендаціями заводчикам, які бажають підтримувати якість своєї породи та покращувати її; це спроба уніфікації породи в усьому світі та методичні рекомендації для суддів.
Заводчики та судді повинні уникати будь-яких перебільшень, які завдають шкоди здоров’ю, благополуччю, суті та здоров’ю цієї породи. Вони несуть відповідальність за їх недопущення.
Будь-яке відхилення від пунктів, перерахованих нижче, слід вважати недоліком, а серйозність, з якою слід розглядати цей недолік, має бути абсолютно пропорційною ступеню його розвитку та впливу на здоров’я та благополуччя собаки, а також на його здатність виконувати традиційну роботу.
Якістю ніколи не варто жертвувати на користь розміру та маси.
Американський Буллі Клуб не бажає потурати використанню екстремальних особин цієї породи в програмі розведення і, для збереження здоров’я та унікальності породи, застерігає суддів від присудження титулів таким представникам породи.
Правила присудження титулів:
          АМЕРИКАНСЬКИЙ БУЛЛІ
Без робочого класу, отримують 18хСАС, 6хJCAC, 3хBOB, 3хBOS, 3xBB, 3xBP, 3xBJ, 3xBV:
Американський Буллі XL - 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV;
Американський Буллі стандартний - 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV;
Американський Буллі покет - 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Історія
Порода Американський Буллі була створення шляхом схрещування декількох порід, таких як Американський Бульдог, Англійський Бульдог та Староанглійський Бульдог.

Загальний вигляд
Порода Американський Буллі легко впізнавана завдяки своїм характерним рисам: компактній, міцній та сильній будові тіла.
Загальний баланс та правильні пропорції спортивного собаки вкрай важливі, абсолютне здоров’я та загальний тонус м’язів є обов’язковими.
Риси голови пропорційні корпусу, розвинуті у межах розумного та без перебільшень, щоб не ставити під загрозу дихання та / або перешкоджати нормальному зору.
Це гладкошерстий собака великої для своїх розмірів сили. Незважаючи на те, що він досить м’язистий, це активний та спритний собака великої сили та витривалості, що підкорюється його доброму та відданому характеру.
Пороки: Будь-які непропорційні, перерозвинуті характеристики, які заважають фізичній активності або здатності виконувати роботу.
Дискваліфікація: Односторонній або двосторонній крипторхізм.

Характеристики
Американський Буллі – це собака, перш за все, компаньйон, що демонструє впевненість у собі та жагу до життя. Незважаючи на кремезну статуру, його поведінка ніжна та доброзичлива.
Собаки цієї породи є відмінними сімейними собаками. Ідеальний Американський Буллі є достатньо атлетичним для участі у змаганнях.
Агресивна поведінка по відношенню до людей не характерна для породи та вкрай небажана.
Дискваліфікація: Злоба або надмірна сором’язливість.

Голова
Породна голова Американського Буллі є унікальною і ключовою характеристикою. Вона велика і широка, але завжди пропорційна корпусу собаки. Перехід від лоба до морди (стоп) чітко виражений і помірно глибокий. Брилі глибокі, але завжди чисті. Вилицеві м’язи виражені і не мають зморшок.

Морда
Мода глибока та масивна, або трішки квадратна. Довжина морди менша за довжину черепа та становить від 25 до 35 % загальної довжини голови. Верх морди прямий. Нижня щелепа гарно розвинута, широка та глибока.
Загальна структура нижньої щелепи, морди, стопу та планів черепу лише трішки схожі або зовсім не схожі на характеристики Англійського бульдога.

Ніс
Мочка носа велика із гарно відкритими ніздрями. Допускаються усі кольори пігментації. Колір мочки носа зазвичай гармонує із кольором шерсті.
Пороки: Занадто велика, важка, непропорційна корпусу голова. Морда така коротка та тупа, що заважає нормальному диханню. Загострена морда. Слабка нижня щелепа. Надмірні брилі. Морда трішки піднята вгору у ніздрях.

Зуби
Американський Буллі має повний комплект рівномірно розташованих білих зубів, що зустрічаються в ножицеподібному прикусі або навіть у прямому.
Серйозні недоліки: Відсутні зуби. Значний недокус або перекус, розміром 0,6 см або більше.
Пороки: Недокус. Перекіс щелеп.

 

Очі
Очі середнього розміру, овальні або трішки округлі, добре розставлені та низко посаджені на черепі. Усі кольори однаково допускаються, крім альбінізму. Третя повіка не має бути видимою.
Недоліки: Усі кольори однаково допускаються, крім альбінізму (рожевуватий або червоний колір), який дискваліфікується.

Вуха
Вуха високо поставлені, натуральної довжини або купірувані, без преференцій. Стоячім, або пласким, широким вухам не надають перевагу.
Дискваліфікація: Одностороння або двостороння глухота. Вуха летючої миші.

Шия
Шия помірної довжини та м’язиста. На гребені наявна невелика арка. Шия поступово розширюється від місця, де вона приєднується до черепа, до місця, де вона плавно переходить у добре відведені назад лопатки. Шкіра на шиї без надмірного підвісу.
Недоліки: Шия занадто тонка або слабка; шия вівці; надмірний підвіс.
Дуже серйозні недоліки: Коротка шия, яка заважає функціональним можливостям. Шия занадто довга, непропорційна корпусу.

Корпус
Корпус «збитий», з  широкою, глибокою грудною кліткою та добре вигнутими ребрами. Грудна клітка може бути більшою у ширину, ніж у глибину, але без перебільшень. Форбруст не випирає далеко перед вершиною плеча. Спина широка, міцна та сильна. Лінія верху рівна та пряма. Круп трішки з нахилом у напрямку кореня хвоста. Поясниця широка та коротка.
Відстань від холки до ліктя відповідає відстані від ліктя до землі. Собаки, у яких відстань від ліктя до землі коротша, допускаються, але не бажані.
Пороки: Грудна клітка настільки широка, що заважає нормальним рухам.

Передні кінцівки
Лопатки довгі, широкі, м’язисті та гарно відведені назад. Плече за довжиною приблизно дорівнює лопатці і з’єднується під явним прямим кутом.
Передні ноги сильні і м’язисті з легким вигином до передпліччя. Лікті щільно прижаті або лише трішки відставлені від корпусу. При огляді спереду передні ноги поставлені помірно широко і перпендикулярні до землі. П’ясті короткі, міцні, гнучкі і поставлені під невеликим кутом.
Пороки: Передні ноги так вигнуті, що перешкоджають нормальному руху.

Задні кінцівки
Задні кінцівки сильні, м’язисті і широкі. Круп добре заповнений і глибокий.
Стегна добре розвинені з товстими м’язами. При огляді збоку скакальний суглоб добре зігнутий, а плюсни добре опущені та перпендикулярні до землі. При огляді ззаду плюсни прямі та паралельні одна одній.
Серйозні недоліки: Вузькі задні кінцівки. Недостатньо розвинуті м’язи. Спрямлені колінні суглоби. Коров’ячий постав. Шаблистість. Криві ноги.

Лапи
Лапи щільно зжаті, круглі, пропорційні розміру собаки і з добре вигнутими пальцями.
Видалення прибулих пальців на задніх кінцівках бажане, але не є обов’язковим.
Пороки: Розпущені лапи.

Хвіст
Хвіст у вигляді руків’я або ручки насоса – так зазвичай описують характерну для породи форму хвоста. Прямі хвости також прийнятні. Хвіст від кореня є природнім продовженням верхньої лінії і звужується до кінчика. Коли собака рухається, хвіст несеться на рівні верхньої лінії. Коли собака збуджена, хвіст може підніматися трохи вище, але ніколи не перекидається через спину. Коли собака стоїть і розслаблена, хвіст несеться низько і дістає приблизно до скакального суглоба.
Пороки: Бобтейл.
Дискваліфікація: Гвинтовий хвіст.

Шерсть
Шерсть глянцева і гладенька, щільна і помірно жорстка на дотик.
Недоліки: Кучерява, хвиляста або рідка шерсть.
Дискваліфікація: Довга шерсть.

Колір
Будь-який колір, малюнок або комбінація кольорів є прийнятним, за винятком мерль (мармурового).
Дискваліфікація: Альбінізм. Мерль (мармуровий).

Рухи
Американський Буллі рухається з жартівливим, впевненим виглядом, створюючи враження, що будь-якої хвилини він очікує побачити щось нове і захоплююче. Під час руху риссю хода легка, потужна та добре узгоджена, демонструючи гарний вимах передніх та поштовх задніх кінцівок. Під час руху лінія спини залишається рівною, лише із незначним вигином, що вказує на гнучкість. Якщо дивитися з будь-якого положення, ноги не вивертаються ні вперед, ні в сторони, лапи не схрещуються і не заважають одна одній. Зі збільшенням швидкості лапи мають тенденцію сходитися до центральної лінії рівноваги.
Недоліки: Ноги із занадто великим вимахом; ноги перехрещуються спереду або ззаду; задні ноги рухаються занадто близько або торкаються одна одної; інохідь; загрібання; розхитування у боки; високо підіймає передні кінцівки; дріботання.

Ростові різновиди
Важливо зазначити, що зріст залежить від типу Американського Буллі, але всі типи мають однакову будову та тип тіла.
Ідеальний діапазон висоти для зрілих кобелів зросту «XL» в холці більше 51 см; для зрілих сук зросту «XL» в холці більше 48 см.
Ідеальний діапазон висоти в холці для зрілих «стандартних» кобелів становить 43 – 51 см; для зрілих «стандартних» сук - 40 – 48 см.
Ідеальний діапазон висоти для зрілих кобелів зросту «Покет» 36 – 43 см; для зрілих сук зросту «Покет»  він становить 33 – 40 см.
Загальний баланс та правильна пропорція ваги до зросту набагато важливіші, ніж фактична вага та / або зріст собаки.
Пороки: Надмірно високі, надмірно короткі або надмірно масивні собаки та собаки з висотою в холці, настільки далекою від бажаної, щоб нашкодити здоров’ю, будові, руху та фізичним можливостям собаки.
Дискваліфікація: Карликовість.

Пороки  (настільки серйозні недоліки, що не дозволяють собаці отримати будь-які нагороди на виставці).

 • Будь-які непропорційні, перерозвинуті характеристики, які заважають фізичній активності або здатності виконувати роботу.
 • Морда настільки коротка та тупа, що заважає нормальному диханню.
 • Загострена морда.
 • Слабка нижня щелепа.
 • Надмірні брилі.
 • Морда трішки піднята вгору у ніздрях.
 • Перекус.
 • Перекіс щелеп.
 • Передні ноги так вигнуті, що перешкоджають нормальному руху.
 • Грудна клітка настільки широка, що заважає нормальним рухам.
 • Розпущені лапи.
 • Бобтейл.
 • Надмірно високі, надмірно короткі або надмірно масивні собаки та собаки з висотою в холці, настільки далекою від бажаної, щоб нашкодити здоров’ю, будові, руху та фізичним можливостям собаки.

Дискваліфікація

 • Односторонній або двосторонній крипторхізм.
 • Злоба або надмірна сором’язливість.
 • Вуха летючої миші.
 • Альбінізм.
 • Мерле (мармуровий колір шерсті).
 • Карликовість.
 • Довга шерсть.
 • Гвинтовий хвіст.
 • Одностороння або двостороння глухота.

Купірування вух в Америці легальне і залишається на власний розсуд. Тим не менше, Американському Буллі Клубу відомо, що в деяких країнах існує заборона на купірування вух. З урахуванням цього Американський Буллі Клуб вважає, що на жодних заходах, у тому числі на виставках, не можна наказувати за вуха натуральної довжини.

 

Новости | Контакт | Устав КСУ | Положения КСУ | Приказы | Президиум и Комиссии КСУ | Дисквалификация | Областные отделения | Территориальные отделения | Монопородные Клубы
Питомники | Эксперт-кинолог | Заводчик-кинолог | Кинолог-инструктор | Календарь выставок КСУ | CACIB апрельский | CACIB декабрьский | 3xCACIB |
Судьи МКФ | Национальные судьи | Судьи КСУ | Присуждение титулов в системе КСУ | Результаты выставок КСУ | Судьи и инструктора по рабочим качествам | Судьи по охотничьим породам
Бланки документов | Родословная КСУ | Метрика щенка | Ветеринария | Отчеты с выставок КСУ | Конкурсы | Аббревиатура титулов | Аббревиатура стран