ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ З АДЖИЛІТІ


 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Це положення визначає порядок підготовки, організації та проведення змагань з Аджиліті, а також порядок присудження титулів і отримання сертифікатів Аджиліті в системі Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна Спілка України».
2. ВСТУП
2.1 Аджиліті - це кінологічний вид спорту, в якому собака під управлінням хендлера долає смугу різних перешкод у певній послідовності.
2.2 Аджиліті повинно бути побудовано на контакті і повному взаєморозумінні між хендлером і собакою. Основна ідея полягає в тому, що Аджиліті має бути веселим і цікавим як для хендлера, так і для собаки.
2.3. Змагання з Аджиліті проводяться з наступною метою:
? розвиток кінологічного спорту в цілому і Аджиліті, зокрема в Україні, як одного з напрямків спортивної, культурно-масової та виховної роботи з населенням;
? залучення собаківників-любителів і, в першу чергу, молоді, до занять кінологічним спортом;
? популяризації кінологічного спорту і пропаганди занять кінологічним спортом;
? відбору найсильніших спортивних пар у збірні команди КСУ і підготовки їх до виступів на міжнародних змаганнях і Чемпіонаті світу FCI.
3. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ З АДЖИЛІТІ ВГО «КСУ»
3.1. Офіційні змагання ВГО «КСУ» з Аджиліті проводяться виключно за Правилами FCI з Аджиліті.
3.2. Перешкоди, які використовуються в офіційних змаганнях ВГО «КСУ» з Аджиліті повинні відповідати чинним стандартам FCI.
3.3. Ці Правила змагань є обов'язковими на всіх офіційних змаганнях ВГО «КСУ» з метою застосування єдиних умов, параметрів оцінки, а також процедур підготовки та проведення змагань з Аджиліті в системі ВГО «КСУ».
3.4. Суддівство на всіх змаганнях у системі ВГО «КСУ» здійснюється виключно суддями з Аджиліті ВГО «КСУ» або суддями FCI.
3.5. Організатором змагань з Аджиліті можуть бути Головне Управління ВГО «КСУ», Спорткомітет ВГО «КСУ», обласні, територіальні та монопородні клуби, які мають статус самостійної юридичної особи. Дресирувальні клуби, дресирувальні центри, які не є колективними членами ВГО «КСУ», не можуть виступати в якості організаторів змагань з Аджиліті в системі ВГО «КСУ».
4. УЧАСТЬ В ЗМАГАННЯХ З АДЖИЛІТІ ВГО «КСУ»
4.1. Учасники, які беруть участь у змаганнях з Аджиліті в системі ВГО «КСУ», повинні бути членами ВГО «КСУ» і сплатити членський внесок за поточний рік. Якщо учасник (хендлер) не є власником собаки, власник собаки так само повинен бути членом ВГО «КСУ» і сплатити членський внесок за поточний рік. Для іноземних громадян: власник і хендлер собаки повинні бути членами НКО, що входить до складу FCI.
4.2. У змаганнях ВГО «КСУ» можуть брати участь спортсмени з собаками будь-яких порід і безпородними; для породистих собак є обов'язковим надання родоводу FCI (для членів ВГО «КСУ» - з обов'язковим номером реєстрації в Племінної книги КСУ або Додатку до Племінної книги КСУ).
4.3. Собаки, які беруть участь у всіх змаганнях з Аджиліті ВГО «КСУ», повинні мати ідентифікацію - чіп або тавро, яке чітко зчитується.
4.4. Собаки, які беруть участь у всіх змаганнях з Аджиліті ВГО «КСУ», повинні мати робочу книжку з номером, присвоєним відділенням КСУ / FCI, і печаткою. Дані робочої книжки повинні бути заповнені в повній відповідності з родоводом.
4.5. Собаки, які беруть участь у змаганнях з Аджиліті ВГО «КСУ», повинні бути внесені в єдину електронну базу Аджиліті України: http://dogs.pavlograd.dp.ua/agdb/index.php
4.6. Собаки, які беруть участь у змаганнях, повинні мати ветеринарний паспорт встановленого зразка та бути вакцинованими від сказу протягом 1-12 останніх місяців.
4.7. У змаганнях з Аджиліті ВГО «КСУ» собака бере участь в одному виді програми один раз. Забороняється участь двох і більше хендлерів з одним собакою.
4.8. У змаганнях можуть брати участь тільки фізично здорові собаки. Хворі собаки і суки, які вигодовують цуценят, до змагань не допускаються. До змагань не допускаються суки, які ощенилася менше ніж за вісім тижнів до змагань, і суки, які мають народити протягом найближчих чотирьох тижнів.
4.9. Тічні суки допускаються до участі. Вони можуть виступати як у порядку жеребкування (на загальних підставах), так і останніми у своїй ростової категорії. Порядок виступу тічних сук визначається регламентом конкретного заходу.
5. РОСТОВІ КАТЕГОРІЇ
5.1. У системі ВГО «КСУ» встановлені наступні ростові категорії:
a. Extra Small («XS») для собак зростом менше 28 см у холці.
b. Small («S») для собак зростом від 28 см (включно) до 35 см у холці.
c. Medium («M») для собак зростом від 35 см (включно) і до 43 см у холці
d.  Mini Large («ML») для собак зростом від 43 см (включно) і до 50 см у холці.
e. Large («L») для собак зростом від 50 см (включно) у холці
5.2. Розміри перешкод

 

Extra Small

Small

Medium

Mini Large

Large

Висота бар’єру та стінки

15 - 20 см

25 - 30 см

35 - 40 см

45 - 50 см

55 - 60 см

Висота центру кільця

45 см

55 см

55 см

65 см

80 см

Довжина стрибка в довжину

15 - 30 см

40 - 50 см

70 - 90 см

90 - 120 см

120 - 150 см

Кількість елементів

1-2

2

3

3-4

4

Глибина подвійного бар’єру

до 20 см

до 30 см

до 40 см

до 45 см

до 50 см

5.3 Правила для додаткових ростових категорій (Extra Small і Mini Large), не передбачені правилами FCI:
5.3.1. Собаки зростом у холці від 43 до 50 см можуть стартувати у категорії ML або L, на розсуд хендлера;
5.3.2. Собаки зростом у холці менше 28 см можуть стартувати у категорії S або XS, на розсуд хендлера;
5.3.3. В один день змагань собака може виступати тільки в одній ростовій категорії. Неможливо змінити ростову категорію після початку змагань;
5.3.4. Результати, отримані у категорії L, можуть бути зараховані для категорії ML і навпаки, на розсуд організаторів, якщо це прописано в програмі змагань;
5.3.5. Результати, отримані у категорії S, можуть бути зараховані для категорії XS і навпаки, на розсуд організаторів, якщо це прописано в програмі змагань.
5.4. Кваліфікаційні бали для відбору на Чемпіонат Світу з Аджиліті зараховуються тільки для трьох ростових категорій: Small, Medium, Large.
5.5. Для отримання кваліфікації на European Open і European Junior Open враховуються результати тільки для трьох ростових категорій: Small, Medium, Large.
6. ВИДИ ТРАС, КЛАСИ СКЛАДНОСТІ
6.1. Змагання з Аджиліті включають офіційні траси:
? Аджиліті - включає контактні перешкоди (бум, гірка, гойдалка)
? Джампінг - не включає контактні перешкоди
Змагання на згаданих вище трасах мають три рівні складності:
a) Аджиліті А1 (може включати трасу аджиліті і / або джампінгу)
b) Аджиліті А2 (може включати трасу аджиліті і / або джампінгу)
c) Аджиліті А3 (може включати трасу аджиліті і / або джампінгу)
6.2. Змагання з Аджиліті можуть включати неофіційні класи:
d) Дебют - відкритий для собак-початківців, віком від 10 місяців
e) Ветерани - відкритий для собак віком від 7 років
6.3. У випадку, якщо до участі в змаганнях в якості хендлерів заявлені особи з обмеженими фізичними можливостями, особи похилого та дитячого віку, вони також зі своїми собаками можуть бути виділені в окремі категорії.
6.4. На одному заході собака може брати участь лише з одним хендлером і лише в одному класі: A0, A1, A2, A3, Ветерани.
6.5. Особливості встановлення офіційних трас у класах А1, А2, А3:
6.5.1. Траси для класів А1, А2 і А3 відрізняються довжиною, кількістю перешкод, складністю послідовності подолання перешкод і швидкістю, обраною для визначення контрольного часу;
6.5.2. При встановленні траси суддя на свій розсуд використовує перешкоди, визнані FCI;
6.5.3. Подвійні бар'єри не використовуються в класі складності А1 (для трас аджиліті і джампінг);
6.5.4. У класі А1 рекомендується встановлювати висоту стрибкових снарядів / довжину стрибка в довжину на мінімально допустимий рівень;
6.5.5. Для класів А1-А2 (на трасі аджиліті) використовується максимум 3 контактні перешкоди;
6.5.6. Для класу А3 (на трасі аджиліті) використовується максимум 4 контактні перешкоди.
6.6. Умови класу А0 (Дебют):
6.6.1. Траса Дебют (А0) призначена для собак-початківців;
6.6.2. Собаки, які виступають у класі А0, мають бути віком не менше 10 місяців;
6.6.3. У класі А0 може брати участь собака, яка не брала участі раніше в класі А1, А2 або А3;
6.6.4. Клас А0 не вважається офіційним класом. Учасник не має ніяких зобов'язань для виступу в цьому класі, а також не повиннен відповідати будь-яким вимогам, для переходу до класу А1;
6.6.5. У класі А0 використовуються тільки бар'єри і жорсткі тунелі;
6.6.6. Траса А0 складається максимум з 15 перешкод;
6.6.7. Висота перешкод:


Extra Small

Small

Medium

Mini Large

Large

10-15 см

15-20 см

20 - 25 см

30 - 35 см

35 - 40 см

6.6.8. У класі А0 учасник має право мати при собі іграшку під час забігу або один великий шматок ласощів (на розсуд судді). Використовувати іграшку (грати іграшкою) під час забігу забороняється. Забороняється використовувати їжу на трасі (годувати собаку), в передстартової зоні та в зоні фінішу, незалежно від того продовжує учасник забіг або дискваліфікований;
6.6.9. На собаці не повинно бути нашийника і будь-якого іншого спорядження (шлейки, намордника, комбінезона тощо). Виняток становить резинка або шпилька для фіксації чубчика собаки, якщо без них чубчик закриває очі собаки;
6.6.10. Учаснику забороняється вносити з собою на трасу будь-які речі, які можуть надати допомогу при управлінні собакою (свисток, повідок навколо талії, поясну сумку, корм у кишені тощо).
6.7. Умови класу Ветерани (аджиліті / джампінг):
6.7.1. Клас ветеранів призначений для собак віком від 7 років;
6.7.2. Перешкоди: у класі «Ветерани» не має використовуватися гойдалка, слалом, подвійний бар'єр, м'який тунель і кільце;
6.7.3. Розміри перешкод:

 

Extra Small

Small

Medium

Mini Large

Large

Бар’єр и стінка

10-15 см

15-20 см

20 - 25 см

30 - 35 см

40 - 45 см

Довжина стрибку в довжину/

15 - 20 см

35-40 см

50 - 70 см

80-90 см

90 - 120 см

Кількість елементів

1-2

2

3

3-4

4

6.7.4. Клас «Ветерани» не вважається офіційним класом. Учасники, які брали участь у класі «Ветерани», мають право виступати в класах А1, А2 и А3 на наступних заходах.
7. ПРАВИЛА ПЕРЕХОДІВ ІЗ КЛАСУ В КЛАС
7.1. До участі в змаганнях в класі А1 допускаються собаки, які досягли віку 18 місяців і не виступали раніше в класах А2 і А3.
7.2. Собака має право перейти в клас А2, якщо пройшла три траси з оцінкою “відмінно” (сумарний штраф від 0 до 5,99 балів), з них дві траси аджиліті і одну трасу аджиліті або джампінг, на офіційних змаганнях КСУ рівня складності А1 при суддівстві двох різних суддів.
7.3. Собака має право перейти в клас А3, якщо пройшла три траси з оцінкою “відмінно” (сумарний штраф від 0 до 5,99 балів), з них дві траси аджиліті і одну трасу аджиліті або джампінг, на офіційних змаганнях КСУ рівня складності А2 при суддівстві двох різних суддів.
7.4. Учасник має право прийняти рішення залишитися у класі, незважаючи на виконання нормативів для переходу до більш високого класу.
7.5. Після переходу в наступний клас пониження класу неможливо.
7.6. Результати, отримані на офіційних трасах у класах А1, А2, А3, в обов'язковому порядку заносяться у робочу книжку.
7.7. Перехід з класу в клас може здійснюватися не раніше, ніж на наступний день після того, як собака змагалася в нижчому класі.
8. СТАТУС І ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ З АДЖИЛІТІ
8.1. Змагання з Аджиліті можуть мати наступний статус:
a) Міжнародні змагання, санкціоновані FCI. Відкриті лише для собак визнаних FCI порід, що мають родовід, віком від 18 місяців. Проводяться тільки в класі А3;
b) Сертифікаційні змагання рангу CACAg. Відкриті для собак віком від 18 місяців з родоводом або без нього. Проводяться тільки в класі А3, результати нараховуються за сумою проходження двох трас: аджиліті і джампінг;
c) Відбіркові змагання на Чемпіонат Світу CACAg. Відкриті для собак віком від 18 місяців з родоводом або без нього. Проводяться тільки в класі А3, результати нараховуються за сумою проходження двох трас: аджиліті і джампінг. Відбіркові бали нараховуються тільки для собак визнаних FCI порід, що мають родовід КСУ;
d) Кваліфікаційні змагання (А1, А2, А3) - окремі траси (аджиліті або джампінг) або двоєборство (аджиліті і джампінг). Відкриті для собак віком від 18 місяців з родоводом або без нього. Проводяться з метою виконання вимог для переходу собаки з класу в клас;
e) Відкриті змагання (OPEN) (аджиліті або джампінг, особистий або командний залік). Відкриті для собак, що беруть участь у класах А1, А2, А3, віком від 18 місяців з родоводом або без нього;
f) Будь-які інші змагання, правила проведення та суддівство яких не суперечать правилам FCI («Дебют A0», «Діти», «Ветерани», тунельні змагання, командна естафета, парний спринт тощо). Умови участі, правила проведення та підрахунок результатів визначаються положенням про проведення конкретних змагань.
8.2. Вибір статусу і програми змагань визначаються організатором конкретних змагань за умови виконання вимог до подачі заявки і дотримання порядку проведення, описаними в даному положенні (п 11.2).
9. ТИТУЛИ, ОЦІНКИ І СЕРТИФІКАТИ.
9.1. В Аджиліті присуджуються наступні кваліфікаційні ОЦІНКИ:
a) ВІДМІННО: Сумарний штраф від 0 до 5,99 балів
b) ДУЖЕ ДОБРЕ: Сумарний штраф від 6 до 15,99 балів
c) ДОБРЕ: Сумарний штраф від 16 до 25,99 балів
d) БЕЗ ОЦІНКИ: 26 і більше штрафних балів
«Сумарний штраф» включає всі штрафні бали за помилки при проходженні перешкод плюс штрафні бали за часом.
9.2 «СЕРТИФІКАТ КСУ / FCI ПО АДЖИЛІТІ» присуджується собакам, які тричі отримали оцінку «Відмінно» на змаганнях з Аджиліті, пройшовши траси без штрафних балів при суддівстві двох різних суддів.
9.3. Титули CACAg / CACIAg на сертифікатних змаганнях рангу CACAg / CACIAg відповідно присвоюються в кожній ростовій категорії собакам, які зайняли перше місце за результатами проходження двох трас особистого заліку: аджиліті і джампінг без штрафу.
9.4. Залежно від рангу змагань та отриманого результату собаки можуть претендувати на титули:
?      CACAg - Кандидат у національні чемпіони з Аджиліті
?      CACIAg - Кандидат у міжнародні чемпіони з Аджиліті
?      R-САСАg - Резервний Кандидат у національні чемпіони з Аджиліті
9.4.1. На титули CACAg / CACIAg і R-САСАg можуть претендувати лише собаки з родоводом ВГО «КСУ» / FCI.
9.4.2. Титул CACAg (CACIAg) на сертифікатних змаганнях рангу CACAg (CACIAg) присвоюється собаці, який став найкращим за результатами двох трас А3 (Аджиліті і джампінг), при цьому сума штрафів повинна дорівнювати нулю.
9.4.3. Титул R-САСАg (R-CACIAg) на сертифікатних змаганнях рангу CACAg (CACIAg) присвоюється собаці, який посів друге місце за результатами двох трас А3 (Аджиліті і джампінг), при цьому сума штрафів повинна дорівнювати нулю.
9.5. При присвоєнні титулів не враховуються результати собак, які не мають родовід ВГО «КСУ» / FCI. Якщо собака, який посів перше місце, не має родоводу, що визнається КСУ / FCI, титул отримує собака, який посів друге місце за умови виконання вимог, описаних вище.
9.6. Для отримання титулу «ЧЕМПІОН З АДЖИЛІТІ КІНОЛОГІЧНОЇ СПІЛКИ УКРАЇНИ»:
- собака повинен отримати три титули САСАg протягом мінімум одного року під суддівством трьох різних суддів;
- або отримати два титули САСАg і два титули R-САСАg протягом мінімум одного року під суддівством трьох різних суддів;
- або отримати один титул САСАg і чотири титули R-САСАg протягом мінімум одного року під суддівством трьох різних суддів;
- або отримати шість титулів R-САСАg протягом мінімум одного року під суддівством трьох різних суддів.
10. ЗАМІРИ СОБАК
10.1. Для участі у змаганнях з Аджиліті повинна бути визначена ростова категорія собаки, відповідно до класифікації (розділ 5.1). Ростова категорія собаки повинна бути внесена в робочу книжку з відміткою про дату заміру і завірена підписом судді змагань.
10.2. Вимірювання собаки проводиться на перших офіційних змаганнях для собак віком від 18 місяців.
10.3 У разі відсутності в робочій книзі позначки про зріст, собака повинен бути виміряний до початку змагань. Заміри проводить головний суддя змагань за допомогою ростової рамки. Результати замірів вносяться у робочу книжку і завіряються головним суддею змагань. Результати замірів повинні бути записані на першій сторінці робочої книжки в форматі: ростова категорія / альтернативна ростова категорія / дата заміру / підпис судді / печатка КСУ.
10.4. У разі якщо заміри, зроблені двома різними суддями, не дозволяють однозначно визначити категорію даного собаки, необхідно зробити замір експертною комісією КСУ. До підсумкового офіційного вимірювання собака виступає у тій ростовій категорії, яку йому визначили як мінімум два судді. Підсумковим офіційним заміром вважається той, який здійснений експертною комісією КСУ на змаганнях рангу CACIAg, що проводяться всередині країни. До складу комісії повинні входити два судді з Аджиліті (головний суддя змагань, запрошений суддя з Аджиліті КСУ) і суддя з екстер'єру КСУ.
10.5. Собаки, які мають замір на міжнародних змаганнях: Чемпіонат Світу FCI по Аджиліті, European Open і European Junior Open, не потребують додаткових замірів і виступають у даній категорії на національних змаганнях.
11. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЗМАГАНЬ З АДЖИЛІТІ ВГО «КСУ»
11.1. Клуб, який бажає провести змагання зі статусом рангу CACAg і / або відбіркові змагання на Чемпіонат Світу повинен:
11.1.1. Надати ринг мінімум 20х40м (без урахування огорожі). Поверхня рингу має бути безпечною для собаки або хендлера (поверхня рингу повинна бути не слизька, відсутнє бите скло, цвяхи, ями тощо). Ринг повинен бути рівномірно освітлений (не допускається «ряба тінь»);
11.1.2. Призначити суддю з Аджиліті, визнаного національною кінологічною організацією його країни і FCI;
11.1.3. Надати достатню кількість стюардів для нормального проведення змагань, у тому числі:
? Секретаря, який записує штрафні бали;
? Двох хронометристів, відповідальних за те, щоб визначати час проходження траси (1 основний і 1 дублюючий). Як і при електронному, так і при ручному хронометражі, обов'язкова наявність двох хронометристів;
? Двох стюардів, відповідальних за відновлення перешкод і випрямлення тунелів після кожного забігу;
? Не менше двох секретарів, відповідальних за ведення таблиці результатів, заповнення звітності та розстановку місць;
? Одного стюарда, який проводжає учасників у ринг і з нього;
? Мати команду (6 осіб) для установки і переустановлення траси відповідно до інструкцій судді.
11.1.4. Надати комплект перешкод, які відповідають правилам і стандартам Аджиліті FCI.
11.2. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
11.2.1. Клуб, який бажає організувати змагання зі статусом рангу CACAg і / або відбіркові змагання на Чемпіонат Світу, повинен дотримуватись наступних вимог:
- Подати заявку на проведення на наступний рік не пізніше 20 жовтня поточного року. Заявки надсилаються керівнику Ради Аджиліті КСУ;
- Заявки розглядаються та погоджуються Радою з Аджиліті. Узгоджені заявки подаються від відділення КСУ до Головного управління (для внесення у Графік проведення змагань собак ВГО «КСУ»);
- Зміна дат відбіркових змагань не допускається. У разі виникнення форсмажорних обставин, перенесення дат може здійснюватися тільки за погодженням з Радою КСУ з Аджиліті;
- Програма змагань, суддя змагань, форма реєстрації, заплановане місце проведення та умови проведення змагань повинні бути опубліковані не пізніше, ніж за 45 днів до дати проведення.
11.2.2. Клуб, який бажає організувати змагання з Аджиліті без особливого статусу (Кваліфікаційні змагання (А1, А2, А3) / Відкриті змагання (OPEN) / інші неофіційні змагання), подає заявку на проведення у відділення КСУ не пізніше, ніж за 21 день до дати проведення. Програма змагань, форма реєстрації, місце і умови проведення повинні бути опубліковані не пізніше, ніж за 21 день до дати проведення.
11.3. РЕЄСТРАЦІЯ І РЕЄСТРАЦІЙНІ ВНЕСКИ
11.3.1. Заявки на участь у змаганнях повинні подаватися за встановленою формою, у порядку і в терміни, обумовлені положенням про конкретні змаганнях і (або) встановлені Організатором.
11.3.2. Заявка на участь може бути відхилена Організатором, якщо вона подається не по формі і / або відсутні (неправильно оформлені) документи, які повинні бути представлені разом із заявкою.
11.3.3. Організатор має право обмежити кількість учасників у класі. Учасники, які подали заявку на участь, але не внесені Організатором до списку учасників через обмеження, повинні бути повідомлені не пізніше, ніж за два тижні до дати проведення змагання.
11.3.4. Реєстраційний внесок встановлює організатор змагань, виходячи з витрат на оренду рингу, витрат на запрошення судді, призовий фонд та інші організаційні витрати.
11.3.5. Якщо повний реєстраційний внесок не був сплачений учасником у встановлений термін, організатор має право відхилити реєстрацію.
11.3.6. Повернення реєстраційного внеску
Реєстраційний внесок повинен бути повернутий у повному розмірі:
- для собак, які хворіють, отримали травми або померли до початку змагань, що повинно бути підтверджене ветеринарним лікарем;
- для собак, які в день змагань, напередодні старту, були явно травмовані, що повинно бути підтверджене ветеринарним лікарем змагань або головним суддею змагань;
- для собак, хендлер яких хворий або отримав травму, що має бути підтверджено медичною довідкою;
- для учасників, які зареєстровані, але не включені у списки учасників, тому що організатор обмежив кількість учасників;
- якщо змагання скасовані організатором.
Якщо змагання скасовані у зв'язку з форсмажорними обставинами, організатор має право відняти некомпенсовані витрати, наприклад: квитки для судді, оренда стадіону. Повернення учаснику має становити не менше 70% від стартового внеску.
Необхідні довідки і документи повинні бути надані організатору не пізніше, ніж через сім днів після дня проведення змагання.
При відшкодуванні реєстраційного внеску організатор має право відняти фактичні витрати на відшкодування (комісію за банківський переказ).
11.4. ОБОВ'ЯЗКИ ОРГАНІЗАТОРІВ
11.4.1. Організатор зобов'язаний дотримуватися діючих Правил, а також правил FCI, у яких перераховані всі його обов'язки, і відповідним чином виконувати їх.
11.4.2. Організатор несе спортивну та адміністративну відповідальність за проведення змагань.
11.4.3. Організатор відповідає за запрошення і забезпечує умови для роботи судді.
11.4.4. Організатор повинен забезпечити місце проведення та технічне забезпечення змагань (достатня територія, стадіон необхідного розміру, наявність рингової бригади, наявність повного комплекту перешкод і необхідного устаткування), опираючись на діючі Правила, а також на правила FCI.
11.4.5. Організатор повинен надати для розминок бар'єри на тому ж покритті, на якому проводяться змагання.
11.1.6. Організатор повинен забезпечити необхідні умови для учасників: укриття на випадок негоди (спека, дощ), санвузол, вода для собак. Передбачити місце для стоянки автомобілів і місце для розміщення собак.
11.4.7. Організатор повинен вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки учасників і собак при проведенні змагань.
11.4.8. Організатор змагань зобов'язаний забезпечити спортсменам рівні умови участі у змаганнях. Дана вимога Правил не стосується об'єктивно нездійснених умов (наприклад, погоди).
11.1.9. З метою створення позитивної атмосфери рекомендується приділити особливу увагу вибору гарного коментатора і музичного супроводу заходу.
11.1.10. Організатор повинен забезпечити чітку роботу стюардів і своєчасне інформування учасників щодо порядку стартів і результати забігів
11.1.11. Організатор відповідає за правильність підрахунку результатів.
11.1.12. Після закінчення змагань організатор повинен опублікувати електронні протоколи на сторінці або сайті заходу не пізніше 7 днів з моменту проведення заходу.
11.1.13. Офіційні протоколи, завірені підписом судді змагань, організатора і печаткою відділення ВГО «КСУ», відповідального за проведення змагань, здаються у ГУ КСУ не пізніше, ніж через 21 день з моменту проведення;
11.5. ОБОВ'ЯЗКИ УЧАСНИКІВ
11.5.1. Учасник змагань зобов'язаний знати і дотримуватися діючих Правил, а також правила FCI.
11.5.2. Учасник змагань (хендлер), не повинен мати медичних протипоказань для участі у змаганнях з Аджиліті, а також бути у хорошій фізичній і психологічній формі.
11.5.3. Учасники змагань несуть відповідальність за перебування собаки на змаганнях. Учасник змагань повинен забезпечити утримання собаки в автомобілі, клітці, наметі тощо. Розміщення собаки не повинно здійснюватися у таких умовах, за яких собака може травмуватися або заподіяти шкоду іншому собаці.
11.5.4. Якщо Організатором передбачено окреме місце утримання собак, то поза часом виступу собаки повинні знаходитися у цьому місці.
11.5.5. Учасник змагань (хендлер) зобов'язаний:
- вести себе спортивно, бути чесним у спортивній боротьбі;
- знати і дотримуватися Правил з Аджиліті FCI, Положень з проведення змагань у ВГО «КСУ», а також Положень щодо конкретних змагань;
- вчасно прибути на змагання і пройти реєстрацію;
- бути ввічливим у спілкуванні з суддями, офіційними особами, організаторами та іншими учасниками, виконувати вимоги суддів і офіційних осіб, не заважати роботі суддів і офіційних осіб;
- уникати негативного впливу на організаторів і інших учасників і жодним чином не впливати на шанси інших собак на справедливу оцінку;
- виступати на змаганнях у спортивному одязі;
- не допускати грубого поводження зі своїм та чужими собаками. Забороняється тримати собаку за «шкірку»;
- своєчасно з'являтися на старт за викликом судді;
- звертатися до суддівської колегії у ході проведення змагань і після них тільки через представника (тренера) своєї команди.
11.5.6. Обов'язки учасника змагань починаються у той момент, коли він входить на територію проведення змагань, і закінчуються після церемонії нагородження.
11.6. БІЛИЙ СОБАКА
11.6.1. До початку офіційного забігу може проводиться пробний забіг «біолого собаки» (собака, що відкриває забіги). Такий забіг може проводиться в кожній категорії. Ні хендлер, ні собака не повинні бути учасниками даної траси.
11.6.2. Собаки і хендлери, які беруть участь у забігах на трасах рангу CACAg і відбіркових змаганнях, не можуть у цей день змагань виступати в якості «біолого собаки».
11.6.3. Забіг «біолого собаки» є необов'язковим та не включається в загальний результат.
11.7. ВЕТЕРИНАРНИЙ КОНТРОЛЬ
11.7.1. Присутність ветеринарного лікаря у процесі проведення змагань є обов'язковою умовою. Ветеринарний лікар змагань повинен мати набір відповідних медикаментів, необхідних для надання першої медичної (ветеринарної) допомоги.
11.7.2. До початку змагань кожен собака повинен пройти ветеринарний контроль. Всі собаки, які беруть участь у змаганнях, повинні бути вакциновані від сказу (дата щеплення не менше 1 місяця і не більше 12 місяців до дати змагань) і мати ветеринарні документи відповідно до ветеринарних вимог законодавства України.
11.7.3. За рішенням ветеринарного лікаря змагань собаці можуть провести фізичний огляд до початку змагань. За рішенням Головного судді це може бути умовою допуску до старту.
11.7.4. Вагітні суки, які мають народити протягом найближчих чотирьох тижнів, хворі або травмовані собаки до участі у змаганнях не допускаються.
11.7.5. Ветеринарний лікар змагань має право не допустити собаку до змагань за відсутності необхідних ветеринарних документів або при наявності у собаки явних ознак захворювання, що перешкоджає її виступу.
11.7.6. Ветеринарний лікар змагань має право відсторонити собаку від участі у змаганнях за ветеринарними показниками, якщо стан здоров'я собаки вселяє побоювання (виснаженість тощо).
11.7.7. Якщо ветеринарний лікар змагань виявить собаку з ознаками інфекційного захворювання, хендлер, який виступає з цим собакою, підлягає дискваліфікації та повинен негайно покинути місце проведення змагань разом із собакою та спорядженням.
11.8. АНТИДОПІНГОВИЙ КОНТРОЛЬ
11.8.1. Допінг - використання або вживання спортсменом (хендлером) або собакою певних речовин і методів, які штучно покращують фізичний і / або психічний стан хендлера або собаки і таким чином підвищують спортивні результати. Допінги суворо заборонені.
11.8.2. Всі собаки повинні бути доступні у будь-який час для огляду та відбору проб, які можуть бути викликані контролем допінгу і іншими несправедливими умовами.
11.9. ПРОТЕСТИ
11.9.1. Протест не може бути поданий проти рішень судді.
11.9.2. Відеозйомка не розглядається як доказ неправомірності суддівського рішення у виставленні оцінки.
11.9.3. Результати можуть бути змінені тільки у таких випадках:
? якщо були допущені технічні помилки, наприклад, якщо собака брав участь у класі без права на неї
? якщо собака не мав права брати участь у змаганнях відповідно до діючих правил
? якщо при перенесенні результатів з паперового протоколу в електронний була допущена помилка.
11.9.4. Протест може бути поданий тільки хендлерами, які беруть участь у поточному класі.
11.9.5. Будь-який протест повинен бути представлений в усній формі організатору змагань не пізніше, ніж через 10 хвилин після останнього старту відповідної групи класів і категорій, а потім у письмовій формі організатору змагання не пізніше, ніж через 30 хвилин після закінчення поточної групи класів і категорій. Протест розглядається організатором або, в разі виникнення суперечки, суддею. Протест розглядається протягом дня змагань. Рішення про відмову повинні бути обґрунтовані у письмовій формі.
12. НЕПРИПУСТИМА ПОВЕДІНКА
12.1. Якщо учасник змагань не дотримується правил та інструкції, веде себе неадекватно, суддя або організатор змагань можуть виключити учасника з подальших забігів у поточний день змагань.
12.2. Не допускається грубе ставлення до собаки. Грубим ставленням до собаки є не тільки фізичний вплив на собаку, але також грубі висловлювання на адресу собаки.
12.3. Якщо собака в будь-який час, навіть після завершення забігу, намагається вкусити, здійснює напад або намагається напасти на людину або собаку, він знімається зі змагань. Всі бали, зароблені парою, анулюються, навіть якщо вона вже закінчила виступ. У дводенних змаганнях дискваліфікація дійсна на обидва дні, тому собака не може брати участь у забігах. Хендлер у такому випадку може продовжувати виступ з іншим собакою, якщо він також заявлений на ці змагання.
12.4. Інциденти, пов'язані з покусами на місці проведення змагань, розбираються Головним суддею. У результаті такої ситуації Головний суддя може прийняти рішення про дискваліфікацію осіб, причетних до даного інциденту. Матеріальні та інші претензії між особами, причетними до інциденту, вирішуються у порядку, визначеному законодавством України.
12.5. Суддя може дискваліфікувати учасника змагань, якщо він або вона не дотримується правил або поводиться неналежно. Рішення судді остаточне, і провідник не може його оскаржувати. Якщо за неспортивну поведінку або інше порушення Правил проведення змагань дискваліфікації піддається провідник, який виступає з декількома собаками (у т.ч. у різних класах), то він не може продовжувати виступ з жодним із собак. Результати, отримані ним на даних змаганнях з усіма його собаками, анулюються.
12.6. Будь-яка критика оцінки судді може спричинити за собою вказівку залишити місце проведення заходу, а також дисциплінарні заходи.
13. СКАРГИ
13.1. Учасники заходу можуть подати скаргу в таких обґрунтованих випадках:
- пов'язаних з порушенням суддею, організаторами або учасниками пунктів цих Правил, законів про захист тварин тощо;
- пов'язаних з порушенням організаторами пунктів положення КСУ «Про проведення випробувань і змагань собак (крім випробувань і змагань мисливських собак)» або регламенту про проведення даного заходу;
- пов'язаних із порушеннями іншими учасниками або особами, які їх супроводжують, правил і норм поведінки під час проведення заходів.
13.2. Скарга від учасників може бути подана безпосередньо до секретаріату заходу або в приймальню КСУ (особисто або поштою). Вона повинна бути складена в письмовій формі за підписом ініціатора скарги.
13.3. Скарга в секретаріат повинна бути подана в той же день, коли відбулася подія, щодо якої вона складена.
13.4. Рішення за скаргою учасника приймає уповноважена особа від повноважного організатора спільно з Головним суддею. Про прийняте рішення ініціатор скарги повинен бути повідомлений письмово.
13.5. Скарга в приймальню КСУ повинна бути подана протягом 8 днів від дня закінчення заходу. Якщо скарга надіслана поштою, то днем подання скарги є день відправлення листа. Про прийняте рішення ініціатор скарги повинен бути повідомлений письмово.
14. ДИСЦИПЛІНАРНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
14.1. Учасник змагань та / або власник собаки не може реєструватися, відвідувати, брати участь у змаганнях якщо:
? за рішенням державних органів не може займатися з тваринами
? є виключеним зі складу КСУ відповідно до рішення Дисціплінарної ради КСУ
? є відстороненим Дисціплінарною радою КСУ, Центральною радою КСУ або FCI від права реєструватися на змаганнях.
14.2. Залежно від ступеня порушення пунктів цього Положення можуть застосовуватися такі санкції:
 - попередження (за одноразове порушення, що не вплинуло на роботу інших учасників змагань);
 - відсторонення від участі у змаганнях;
- дискваліфікація учасника (процедура дискваліфікації відповідає п. 15.1 «Положення про міжнародні та сертіфікатні виставки в системі КСУ»).
14.3. Спортсмен (хендлер) не може бути заявлений на змагання, якщо стосовно нього діє рішення про дискваліфікацію, прийняте в установленому порядку.
14.4. До організаторів, які допустили порушення під час проведення та / або під час підготовки проведення змагань з Аджиліті застосовуються санкції відповідно до п. 9 розділу 2 «Спортивні заходи» Положення «Про організацію заходів у системі ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ громадської організації «Кінологічна Спілка України».
15. ФОРСМАЖОР
Форсмажорні обставини — не передбачені та непереборні події, що відбуваються незалежно від волі і бажання організаторів, судді або учасників (війна, блокада, страйк, пожежа, аварія, паводок, замерзання моря, інше стихійне лихо тощо) і приводять до порушення умов, укладених домовленостей щодо проведення змагань, законів України, нормативних актів FCI і КСУ та цього Положення.
У випадку форсмажорних обставин в країні та інших надзвичайних і непередбачуваних ситуацій, змагання можуть бути перенесені на невизначений термін або скасовані.
16. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
16.1. Положення набирає чинності з 1 січня 2020 року.
16.2. Усім учасникам змагань з Аджиліті: (хендлерам, інструкторам, тренерам, тімлідерам команд, суддям і організаторам змагань з Аджиліті), починаючи з 1 грудня, протягом місяця ознайомитися з даним положенням для виконання правил Положення з 1 січня 2020 року.
16.3. У перехідний період тривалістю 2 роки з дати введення правил дозволяється використовувати стінку:
a) Для категорії Extra Small з висотою 15-30 см
b) Для категорії Mini Large з висотою 40 - 50 см
16.4. Спортсмени, які виконали умови для переходу в наступний клас до 31 грудня 2019 року, за умовами положення, чинного до 31 грудня 2019 року, мають право брати участь у наступному класі, починаючи з 1 січня 2020 року.

 

 

Новости | Контакт | Устав КСУ | Положения КСУ | Приказы | Президиум и Комиссии КСУ | Дисквалификация | Областные отделения | Территориальные отделения | Монопородные Клубы
Питомники | Эксперт-кинолог | Заводчик-кинолог | Кинолог-инструктор | Календарь выставок КСУ | CACIB апрельский | CACIB декабрьский | 3xCACIB |
Судьи МКФ | Национальные судьи | Судьи КСУ | Присуждение титулов в системе КСУ | Результаты выставок КСУ | Судьи и инструктора по рабочим качествам | Судьи по охотничьим породам
Бланки документов | Родословная КСУ | Метрика щенка | Ветеринария | Отчеты с выставок КСУ | Конкурсы |
| Аббревиатура титулов | Аббревиатура стран