Програма підготовки спеціальних собак "Патрульно-розшуковий собака (ПРС)"


 

ПРОГРАМА

«Патрульно-розшуковий собака - 1 (ПРС-1)»

«Патрульно-розшуковий собака - 1 (ПРС-1)» надає право участі в «Робочому класі» на виставках КСУ рангу САС собакам, які успішно склали іспити з цієї дисципліни, а також право на отримання титулу «Чемпіон України» та титулів САСТ і R.САСТ.

 

1. Патрулювання.
Собака на короткому повідку рухається разом з провідником лісовою дорогою. Лісовий масив має щільно підходити до дороги з обох боків. Довжина дистанції – 100 метрів. Вірогідний противник в захисному костюмі під цивільним одягом повинен замаскуватися і нерухомо лежати в 20 метрах від дороги з любого боку від неї. Собака повинен зібрано та уважно рухатись по дорозі, провідник має право зупиняти та насторожувати собаку командами та жестами, які не регламентуються. Провідник з собакою мають право двічі пройти по маршруту («туди і назад, але заборонений реверсний рух під час проходження даного маршруту за ініціативою провідника»). Суддя залишається на початку дистанції. В кінцевій точці першого проходу (якщо порушника не виявлено) провідник з собакою чекають на команду судді, після чого починають рухатись у зворотному напрямку. При виявленні ВПРа собака повинен чітко вказати на його місце знаходження будь-яким способом. Провідник повинен зупинитися та підняти вгору вільну руку, сигналізуючи судді про виявлення порушника, та вказати точне місце його знаходження. Якщо місце знаходження ВПРа виявлено правильно – суддя підтверджує це, та дозволяє провести затримання. Після цього провідник відстібнувши повідок і утримуючи собаку за нашийник голосно подає ВПРу команду вийти з піднятими руками. ВПР встає і стріляє в бік провідника з 9-мм пістолета та починає тікати в глиб лісу. Провідник пускає собаку на затримання, а сам швидким бігом вирушає в слід за нею. ВПР повинен намагатися втекти від собаки,а при затриманні прийняти собаку, не розвертаючись до неї обличчям. Собака повинен затримати порушника, та жорстко атакуючи утримувати його на місці до підходу провідника. Провідник забирає зброю, після цього знімає собаку механічним, або будь-яким іншим способом, бере собаку на повідок та конвоює порушника ззаду до дороги. Вивівши ВПРа на дорогу, він подає останньому команду стати на коліна та підняти руки за голову, попередньо надійно зафіксувавши собаку на місці утримує її за нашийник однією рукою на безпечній дистанції (суворо заборонені атаки собакою ВПРа в момент обшуку) та проводить поверхневий обшук затриманого. У випадках коли собака наздогнала порушника, та не затримала, і він не втратив можливість тікати, тоді ВПР не зупиняючись пробігає ще 5 кроків прямо в глиб лісу, розвертається на 180 градусів, та біжить в напрямку дороги на якій проводилось патрулювання.
Якщо порушнику вдалось втекти від собаки, зупиняється він на дорозі-вправа закінчена. Навик вважається виконаним, якщо собака виявив та затримав порушника (під час першого, або другого проходження дистанції).

2. Розшук по «гарячому» сліду.
Відвівши собаку на 10 метрів від ВПР, провідник дає йому можливість зникнути поміж дерев з протилежного боку від місця його засідки.. ВПР повинен пройти 500 метрів звичайним кроком (акцентувати слід будь-яким чином забороняється). ВПР прокладає маршрут керуючись вказівками судді. Для кожного учасника змагань схема маршруту індивідуальна,але з однаковим рівнем складності:довжина маршруту-500 метрів,від 2-3 кутів, (але не більше трьох), лінія маршруту може бути як прямою так і хвилястою, що не перетинається. В кінцевій точці сліду ВПР ховається, використовуючи особливості місцевості, але йому забороняється залазити на дерева, тощо. Через 15 хвилин провідник заводить собаку вглиб лісу на 10 метрів в 10 метрах від того місця, де зайшов в ліс ВПР, і здійснює постановку собаки на слід під прямим кутом з обшуку місцевості. Час для постановки – 5 хвилин. Переслідування здійснюється на довгому повідку. Провідник має право повторних постановок на слід у випадку, коли собака «проскакує» початкову точку сліду, або губить його на маршруті. Повторна постановка на слід рахується такою, якщо проводиться з початкової точки. Коли собака встановить візуальний контакт з ВПР, останній атакує собаку (лобова атака), та намагається завадити собаці провести затримання. Собака повинен затримати порушника, та жорстко атакуючи утримувати його на місці до підходу провідника. Собака з повідка не спускається, знімається з ВПРа будь-яким способом. Навик вважається виконаним, якщо собака знайшла по запаховому сліду та затримала порушника не пізніше, ніж через 15 хвилин після постановки на слід.
Кількість призових балів-100 (по 50 кожна вправа). Прохідний бал-70 в сумі з двох вправ, але для заліку в кожній вправі учасник повинен отримати не менше 30 балів (наприклад, якщо патрулювання-50, а слід-20 ми отримуємо прохідний бал-70, але заліку не буде, тому, що слід менше-30 балів). При наборі однакової кількості призових балів двома або декількома учасниками, перше місце отримує той у кого кращий результат по часу. Для кожного учасника фіксується час виконання кожної вправи.

«Патрульно-розшуковий собака - 2 (ПРС-2)»

«Патрульно-розшуковий собака - 2 (ПРС-2)» складається з двох розділів: 1) Обшук приміщення 2) Розшук людини по запаховому сліду. 
ПРС – 2 є перехідним ступенем до третього ступеня найбільшої складності слідової роботи. До іспитів по (ПРС-2) допускаються собаки,які мають залік по (ПРС-1).
ПРС-2 надає право участі в «Робочому класі» на виставках КСУ рангу САС собакам, які успішно склали іспити з цієї дисципліни, а також право на отримання титулу «Чемпіон України» та титулів САСТ і R.САСТ.
1. Обшук приміщення. Іспит проводиться в нежитловому одноповерховому приміщенні, яке, складається з 8-10 окремих, або прохідних кімнат.
Приміщення може бути захаращене побутовими та іншими предметами, головна вимога - на підлозі приміщення не повинно бути скла та інших гостро-ріжучих предметів, які можуть бути травмонебезпечними . Мета іспиту - перевірка собаки на здатність пошуку порушника в закритих приміщеннях. Іспит проводиться в світлу пору доби . Вірогідний противник в захисному костюмі під цивільним одягом проникає в приміщення з протилежного боку від місця входу собаки , та ховається в одній із кімнат, використовуючи предмети та мотлох для маскування, і на весь час іспиту завмирає, не створюючи шуму до моменту атаки собаки . Місце схову повинно бути не примітним і нічим візуально не повинно видавати знаходження в ньому ВПРа не тільки для собаки, а і для провідника, проте маскування повинно бути виконано таким чином,щоб собака змогла без додаткової допомоги з боку провідника провести результативну атаку. З входу територія усього приміщення має бути "засліджена" слідами третіх осіб (тільки не ВПРа). Обшук приміщення регламентується часом: на кімнату виділяється 10сек помножені на кількість кімнат. Відлік часу починається після входу провідника з собакою в приміщення; відлік часу зупиняється в момент першої атаки собакою ВПРа, за умови виконання вправи в лімітований термін часу (10сек. кімната). Провідник перед входом у приміщення знімає собаку з повідка та посилає на обшук, вхідні двері в приміщення надійно зачиняються до завершення виконання вправи. Собака повинен , увійшовши в приміщення, одразу активно розпочати пошук ВПРа, не зважаючи на послідовність розміщення кімнат, як найшвидше виявити місце  схову ВПРа та атакувати його. Провідник слідує за собакою, не втрачаючи з нею візуального контакту, йому заборонено: рух попереду собаки,самостійний активний пошук схову ВПРа, розгрібання мотлоху та інших елементів можливого укриття, а також заборонений повторний обшук відпрацьованої кімнати за ініціативи провідника. Собака, виявивши ВПРа, повинен негайно жорстко атакувати його утримуючи на місці до підходу провідника. Тільки після атаки собакою ВПР починає хаотично рухатись по кімнаті не виходячи з неї, пасивно уникає укусів, робить 5 кроків, та завмирає-вправа закінчена. Провідник відразу після цього знімає собаку в будь-який спосіб і на повідку виводить собаку з приміщення . Якщо собака під час обшуку не виявила ВПРа  протягом відведеного часу, тоді за командою судді провідник бере собаку на повідок та виводить з приміщення-вправа закінчена. ВПР залишається на місці. ВПРу заборонено виходити з приміщення через головний вхід до закінчення перевірки останнього учасника іспитів.

2. Розшук людини по запаховому сліду.
Довжина маршруту - 1.5 км. Давність сліду - 3 години 30 хвилин . Час, відведений на розшук - не більше 30 хвилин . Слід одинарний. 
Маршрут включає в себе: 2-"петлі"; 1-"вісімка"; 2-тупих кута; 1-гострий кут; 2-перетинаючих сліди двох різних людей. Маршрут проходить в заміській зоні , на «не заслідженій» території. Маршрут починається з "петлі" діаметром 20-25м. На протилежних сторонах "петлі" розкидано ласощі (м’ясо)-3 куска. Через 100 м. від першої "петлі" проходить перший перетинаючий слід, перпендикулярно до маршруту ВПРа. Другий перетинаючий починається в тому ж місці, що й перший, але перетинає маршрут ВПР багаторазово, хвилястою лінією впродовж 10м. Надалі маршрут складається відповідно інструкції судді, куди включенні вищевказані зміни маршруту (кути та петлі) враховуючи природні умови місцевості. На всьому маршруті категорично заборонені будь-які візуальні підказки собаці та провіднику. В кінцевій точці сліду ВПР ховається, використовуючи особливості місцевості, але йому забороняється залазити на дерева, тощо. Розшук проводиться за індивідуальним запахом людини. За 10м. перед умовною лінією початку сліду знаходиться предмет для «занюхування» насичений запахом ВПРа , провідник використовуючи його належним способом ставить собаку на слід з обшуку місцевості . Забирати з собою предмет для «занюхування» провіднику заборонено. Провідник під час слідової роботи рухається позаду собаки,яка знаходиться на довгому повідку, йому заборонено: рух попереду собаки,самостійний активний пошук  ВПРа на маршруті. При постановці собаки на слід кількість спроб не регламентується. Час для постановки собаки на слід -10хвилин . Провідник має право повторних постановок на слід у випадку, коли собака губить його на маршруті. Повторна постановка на слід рахується такою, якщо проводиться з початкової точки. Коли собака встановить візуальний контакт з ВПР, останній атакує собаку (лобова атака), собака повинен затримати порушника,та жорстко атакуючи утримувати його на місці до підходу провідника. Собака з повідка не спускається. Знімається з ВПРа будь-яким способом.

Навик вважається виконаним, якщо собака знайшла по сліду та затримала порушника не пізніше, ніж через 30 хвилин після постановки на слід.
Кількість призових балів - 100 (по 50 кожна вправа). Прохідний бал - 70 в сумі з двох вправ, але для заліку в кожній вправі учасник повинен отримати не менше 30 балів (наприклад, якщо обшук приміщення-50, а слід-20 ми отримуємо прохідний бал - 70, але заліку не буде, тому, що слід менше-30 балів). При наборі однакової кількості призових балів двома або декількома учасниками, перше місце отримує той у кого кращий результат по часу. Для кожного учасника фіксується час виконання кожної вправи.

«Патрульно-розшуковий собака - 3 (ПРС-3)»

«Патрульно-розшуковий собака - 3 (ПРС-3)» - є вищим ступенем програми і вимагає професійного рівня підготовки розшукових собак. Вимагає від провідника собаки вміння працювати із спеціальним пристроєм «Шершень».
ПРС-3 складається з двох розділів: 
1) Розшук людини по запаховому сліду. 
2) Вибір розшукуваної людини зі сліду та її затримання.
ПРС-3 надає право участі в «Робочому класі» на виставках КСУ рангу САС собакам, які успішно склали іспити з цієї дисципліни, а також право на отримання титулу «Чемпіон України» та титулів САСТ і R.САСТ.
1. Робота по запаховому сліду: Довжина маршруту - 5 км.

Давність сліду 6 годин 30хвилин.
Час, відведений на розшук – не більше 150 хвилин. 
Слід одиночний. Маршрут включає в себе гострі кути та петлі , перетинаючи сліди, відволікаючи подразники (тварини, люди, транспорт, тощо), 2 «розтяжки», 1 запахову пастку із сильнодіючою речовиною. На початку маршруту (перші 50 метрів) обов’язково розкидані ласощі (м’ясо), які можуть бути розкидані також і по всій довжині маршруту. Маршрут починається в заміській зоні, проходить через населений пункт та завершується за межами населеного пункту. 
На всьому маршруті категорично заборонені будь-які візуальні підказки собаці та провіднику. 
Провідник на старті отримує від судді консервований запах в приборі "Шершень". Використавши належним чином консервований запах , останній ставить собаку на слід з обшуку місцевості. Собака працює на довгому повідку. Якщо собака губить слід , провідник повинен використати консервовану повітряно-запахову суміш , та повторно поставити собаку на слід . При виявленні розтяжки на маршруті собака повинен зупинитись за 0.5-1м. перед розтяжкою і беззвучно позначити її властивим особисто їй способом . Під час роботи собака не повинен відволікатись на тварин, сторонніх людей та будь-які інші подразники. 
Головна мета – привести провідника до місцезнаходження ВПР, якого собака має визначити із групи людей, які знаходяться поруч з розшукуваним.

2. Вибірка людини
Закінченням сліду є майданчик 50х50 метрів, на якому п’ятеро людей в цивільному одязі (один із них – суддя) спокійно рухаються в межах майданчику в любому напрямку. Всім їм категорично заборонено в будь-який спосіб привертати до себе увагу собаки. Шостий – розшукуваний порушник - нічим не відрізняється від п’яти статистів. 
Вийшовши на кордон майданчика, позначений спеціальною стрічкою, провідник надягає на собаку намордник та пускає її на вибір розшукуваного ВПР.
Собака має правильно вибрати ВПР та атакувати його. Після першої результативної атаки ВПР падає на землю, не роблячи спроб до спротиву. Провідник забирає собаку.
Повторних спроб вибору ВПР не надається.

 

Новости | Контакт | Устав КСУ | Положения КСУ | Приказы | Президиум и Комиссии КСУ | Дисквалификация | Областные отделения | Территориальные отделения | Монопородные Клубы
Питомники | Эксперт-кинолог | Заводчик-кинолог | Кинолог-инструктор | Календарь выставок КСУ | CACIB апрельский | CACIB декабрьский | 3xCACIB |
Судьи МКФ | Национальные судьи | Судьи КСУ | Присуждение титулов в системе КСУ | Результаты выставок КСУ | Судьи и инструктора по рабочим качествам | Судьи по охотничьим породам
Бланки документов | Родословная КСУ | Метрика щенка | Ветеринария | Отчеты с выставок КСУ | Конкурсы | Аббревиатура титулов | Аббревиатура стран