Правила проведення змагань з курсу ЗАХИСНА СЛУЖБА (ЗС)


Правила проведення змагань з курсу
"Захисна служба" (ЗС) 

Загальні положення

Змагання проводяться на стадіоні або у будь-якому спеціально облаштованому місці. Вік собак – від 15 місяців.
Основні навички:

1. Вибір чужої речі – 20 балів
2. Обшук місцевості– 20 балів
3. Охорона речі – 20 балів
4. Затримання зловмисника, захист дресирувальника та конвоювання – 20 балів
5. Реакція на постріл – 20 балів.

Перед початком змагань учасники мають право ознайомитись із місцем їх проведення.
Дресирувальник керує собакою, відповідно до встановлених дійсних правил, командами голосом та жестом.
Змагання розпочинаються з повідомлення учасником судді про готовність працювати.
Загальна оцінка роботи собаки складається із загальної суми балів за кожну навичку (згідно таблиці штрафів) за умови виконання кожної навички.
Дії дресирувальника оцінюються згідно таблиці штрафів і враховуються лише у випадку, коли дві (або більше) собаки у всіх навичках набрали однакову кількість балів. Штрафні бали дресирувальника віднімаються від 50 балів.
За результатами виступу присуджується 1, 2, 3 ступінь. Якщо хоча б в одній вправі собака набирає менше мінімальних на 3 ступінь 12 балів, результат – «не залік». Ступінь присуджується за найнижчим результатом у кожній окремій вправі.
Таким чином, на першу ступінь треба набрати 90 балів за умови, що у кожній вправі собака набрала не менше 18 балів, на другу – 80 (не менше 16 у кожній вправі) і на третю – 60 (не менше 12 балів у кожній вправі).
Склад команди для участі у командній першості – мінімум 3, максимум – 5. Командний результат складається з трьох кращих результатів учасників команди. Командна першість визначається за більшою сумою учасників команди, які отримали «залік», а потім – за сумою трьох кращих результатів, враховуючи «не заліки».
Учасник дискваліфікується у випадках:
- грубого поводження з собакою;
- некоректного поводження по відношенню до судді, організаторів, або інших учасників;
- якщо собака виходить з-під контролю дресирувальника.

 

Навички та порядок їх виконання.

1. Вибір чужої речі.

Вибір речі здійснюється із будь-яких п’яти предметів. Час – одна хвилина.
Запах на предмет, що необхідно вибрати, наноситься впродовж 1 хвилини.
Предмети розкладаються на одній лінії на відстані 20-30 см один від одного на ділянці 2х2 метри. Шостий предмет для ознайомлення із запахом – на відстані 3-х метрів з будь-якого боку від ділянки вибірки. Час для ознайомлення собаки із запахом – 1 хвилина. Спосіб занюхування – будь-який.
Дресирувальник має право рухатись навколо ділянки. Він має право на два пуски на вибірку. Собака може обрати предмет у будь-який спосіб. Дресирувальник вказує судді, який предмет обрав собака.

Оцінка за навичку – 20 балів

Штрафні бали

 

 

Кожна повторна команда

1

Розкидання предметів

1-3

Повторний пуск

2

Вихід за межі майданчику на 2 метри (кожний)

2

Інші порушення (кожне)
Відсутність вибору

1-2
16-20

 

2. Обшук території.

Обшук місцевості здійснюється на ділянці 10х50 метрів, окремій для кожного собаки. Помічник, не заходячи на ділянку обшуку, розкидає 5 предметів. Два предмети марковані запахом, який собака буде шукати. Дресирувальник повинен рухатись по центру ділянки, посилаючи собаку на обшук вліво-вправо командами та жестами.
Межі ділянки позначаються у будь-який зрозумілий спосіб. Про знайдений предмет дресирувальник сигналізує судді, піднявши руку вгору. Вибрані предмети дресирувальник приносить судді.

Оцінка за навичку – 20 балів

Штрафні бали

 

 

Не знайдений предмет 5
Вихід за межі ділянки 1
Невірний вибір (кожний) 3
Не знайдено обидва 16-20
Інші порушення 1-3

 

3. Охорона речі.

Собака залишається біля речі, яку визначає організатор, або пропонує дресирувальник. Заборонено використовувати іграшки та ласощі. Дресирувальник відходить в укриття в 10 метрах і не втручається у роботу собаки у будь-який спосіб. Біля речі визначається зона-круговий сектор з кутом 120 градусів та радіусом 2 м від речі. Два зловмисника спокійно проходять назустріч один одному у метрі від межі сектора і зупиняються у крайніх точках сектора. Потім один із них рухається до собаки і намагається взяти річ. Якщо собака атакує, він відходить, не провокуючи собаку, а другий підходить, кидає ласощі і намагається взяти річ. Собака повинен атакувати, не виходячи із сектору.

Оцінка за навичку - 20 балів

Штрафні бали

Грається з річчю 

1-3 

Вихід за межі сектору

2-8

Невмотивована атака

3

Слабкий укус

3

Не повертається до речі після відходу зловмисника

5

Відсутність укусу

8

Інші порушення (кожне)

1-2

Поїдання корму, віддача речі

20

 

4. Затримання зловмисника, захист дресирувальника та конвоювання – 20 балів

Дресирувальник виходить на лінію старту. Він може утримувати собаку за нашийник. З відстані 20-и метрів з’являється порушник в захисному спорядженні, робить загрозливі рухи у бік собаки і починає тікати. Через 5 кроків він піднімає руку, подаючи сигнал для пуску собаки, розвертається і біжить їй на зустріч (в лоб). Дресирувальник пускає собаку, сам залишається на місці. Собака має атакувати, а порушник повинен активно і агресивно зустрічати її, не збавляючи швидкості бігу. Після команди судді дресирувальник знімає собаку у будь-який спосіб, залишає її вартувати порушника і відходить в укриття. Порушник робить спробу втекти, а собака має самостійно його затримати. По команді судді дресирувальник знімає собаку і залишає її в положенні «сидіти», а сам здійснює обшук порушника. Під час обшуку порушник здійснює спробу атакувати дресирувальника. Собака повинен активно захищати дресирувальника. Знявши собаку, дресирувальник конвоює затриманого до судді. Конвоювання здійснюється без повідка, у двох метрах позаду порушника.

Оцінка за навичку 20 балів

Штрафні бали

 

 

Повторна команда (кожна)

2

Слабкий укус або хватка

1-15

Неактивна робота

3

Невмотивована атака при вартуванні

1-3

Складнощі зі зняттям собаки

2

Неуважність та недоліки при конвоюванні

1-3

Невпевненість в роботі

6-10

Інші порушення

1-5

 

5. Реакція на постріл – 20 балів

Перевіряється під час лобової атаки. Постріл робиться з відстані 20 метрів за мить до захвату.

 

Оцінка за вправу – 20 Штрафні бали
Чутливість до пострілу 2-8
Острах звуку пострілу 20

 

Оцінка роботи дресирувальника (50 балів)

Оцінка дресирувальника не впливає на оцінку собаки. Враховується на змаганнях у тому випадку, якщо дві або більше собак мають рівні сумарні показники.

Не чіткий доклад судді

1

Кожне спотворення команди, жесту

1

Несвоєчасне виконання команд судді

2

Відсутність необхідного впливу на собаку

2

Вплив на собаку без необхідності

1

Відсутність спорядження, порушення регламенту

Дисквал.

 

Примітка. Організатор змагань має право ускладнювати порядок виконання навичок, публічно повідомивши про зміни окремим положенням про конкретний захід за три тижні до дати його проведення.
Іспити можуть прийматися як за ускладненою програмою, так і за звичайною – по вимозі учасника іспитів.

 

Новости | Контакт | Устав КСУ | Положения КСУ | Приказы | Президиум и Комиссии КСУ | Дисквалификация | Областные отделения | Территориальные отделения | Монопородные Клубы
Питомники | Эксперт-кинолог | Заводчик-кинолог | Кинолог-инструктор | Календарь выставок КСУ | CACIB апрельский | CACIB декабрьский | 3xCACIB |
Судьи МКФ | Национальные судьи | Судьи КСУ | Присуждение титулов в системе КСУ | Результаты выставок КСУ | Судьи и инструктора по рабочим качествам | Судьи по охотничьим породам
Бланки документов | Родословная КСУ | Метрика щенка | Ветеринария | Отчеты с выставок КСУ | Конкурсы | Аббревиатура титулов | Аббревиатура стран